
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 pF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 711.2 µm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | C0G |
| Packaging | Reel |
Stock: 5100
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.03377 | $0.33770 |
| 50 | $0.02317 | $1.15850 |
| 100 | $0.02001 | $2.00100 |
| 500 | $0.01436 | $7.18000 |
| 1000 | $0.01248 | $12.48000 |
| 3000 | $0.01000 | $30.00000 |
